DELAWARE HAYES HIGH SCHOOL HONOR, MERIT ROLLS


Q1 DISTINGUISHED HONOR ROLL (4.00 GPA AND ABOVE)

FRESHMAN: Kathryn Amrine, Julie Fausnaugh, Samuel Kahn, Rishita Patel, Katelyn Smith, Olivia Wallace.

SOPHOMORES: Elysia Detweiler, Jason Kovatch, Sydney Krewson, Megan Fanok, Logan Saito, Avery Latta, McKenna Miller, Paul Carter, Izabela Diaz, Carley Downing, Gavin Flesch, Cailey Gottwald, Noah Goulet, Emma Klemanski, Gabriel Myers, Anthony Perrin, Colin Sistrunk, Madeline Thompson.

JUNIORS: Charles Zimmerman, Alison Gemberling, Riley Geiger, Marcus Haase, Kelly Horvath, Madelynn Wilson, Courtney Buck, Sara Rainey, Elizabeth Chapa, Emilie Kinney, Kaylee Travis, Julia Justice, Lauren Rumbalski, Emma Tucky, Steven Schumacher, Ahdrin Bordner, Rocco Huston, Robert Milner, Alissa Gronwall, Anna Wells, Shelby Carlson, Connor Derstine, Anthony Matus, Justin Sanclemente, Blair Millet, Joseph Strubler, Keegan Lammers, Carina Geissler, Thomas Burgett, Lena Carbetta, Carolyn Moorman, Anita Stoshevska, Kelsey Travis.

SENIORS: Brianna McKeen, David Ash, Casey Estok, Grace Floring, Jaima Schulte, Ashley Smiley, Samantha Beck, Nicole Dorsey, Kalen Sutandar, Alicia Halstead, Noah Shireman, Noah Woods, Holly Petkus, Sarah Homan, Dexter Allen, Alysa Durbin, Tyler Brown, Duncan Muir, Natalie Darst, Marisa Sulek, Savannah Carter, Anthony Rodgers, Samuel Milner, Gabrielle Cockerham, Megan Rumbalski, Gabriel Phillips, Molly Schul, Collin Reeves, Kaitlin Effingham, Jillian Reed, Curtis Herzog, Tessa Perry, Justin Hernan, Samuel Midura, Jared Piroska, Kristen Puthoff, Cameron Rathburn, John Trimble, Brooke Glesenkamp, Craig Klumpp, Kelsey Daniels, Elizabeth Wilden, Emily Miklas, Anna England, Jin Lin, Logan Byerly, Hannah Bennett, Shannon Bertsch, Whitney Eley, Brandon Hysell, Claudia Macri, Siobhan Madigan-Kay, NIKOLA MIRKOVIC, Cullen Moore, Lindsey Pollock, Riley Page, Eli Smith, Aaron Anantharaman, Austin Anderson, Anthony Bell, Bryan Bresky, John Cobb, John Culley, Andrew Gillespie, Fletcher Goetz, Brandon Hart, Madison Hart, Jakob Hughes, Luke Humenay, Hayden Leonhardt, Patrick Lundy, Conor McHugh, Jacob Mroczkowski, Jadin Mumaw, Alexandra Naugle, Lee O’Neal, Robert Rose, Grant Rospert, Alayna Smith, Nathan Thielking, Dana Trent.

Q1 HONOR ROLL (3.50-3.99 GPA)

FRESHMAN: Elizabeth Abahazi, Emily Abahazi, Khayla Abron, Brock Akers, Jazmine Amoako, Arionna Avant, Heaven Banks, Sierra Barnhart, Everett Beach, Shane Blackwood, Samuel Bonofiglio, Kylie Booth, Corinne Boyd, Coralynne Brady, Mason Brewbaker, Caleb Bucher, Cheyenne Camara, Caitlin Carter, Elizabeth Childers, Sarah Clemens, Caliana Cockerham, Jelena Coleman, Benjamin Conahan, Faith Crim, Chloe Diehl, Katelyn Doolittle, Caitlyn Dubois, Mary Duffy, Sydney Dunmire, Katelyn Edwards, Lauren Ertz, Abigail Eyerman, Shane Ferguson, Willard Fogle, Evelyn Fowler, Cailey Franklin, Jillian Gatchell, Rachel Gemberling, Cameron Graf, Alyssa Graham, Bailey Graham, Elise Haase, Zane Hardison, Kyle Hartman, Madalyn Hatton, Ethan Hazelton, Lexi Herring, Joshua Herron, Noah Hill, Eleanor Honabarger, Acarah Horner, Dominic Hupp, Charsey James, Sydney Johns, Jenna Justice, Dylan Kiefer, Nicole Klabus, Kyle Klumpp, Aaron Koehler, Lillian Lagando, Zachary Lambert, Kassidy Lammers, Kassidy Lefevre, Faye Lewis, Meesha Lewis, Kaley Llamas, Jordyn Love, Alexis Loyacano, Simone Massis, Luke Maynard, Akira Meade, Sebastian Meehan, Emma Mickley, Esmeralda Morales Rizo, Kyla Mowry, Alessandro Nocera, Haleigh Oliver, Emma Padget, Emma Poston, Eric Puthoff, Kristin Riedmiller, Emmaline Riggs, Monica Rizzo, Ethan Robison Ramoutar, Chase Rucker, Emily Scheib, Brandon Schrader, Alison Schulte, Francesca Sferrella, Anastasia Shepard, Grant Singleton, Abigail Smith, Bryn Sobas, William Stephens, Melody Stevens, Zachary Stevens, Aidan Stojkov, Max Thomas, Kayla Thompson, Aleisa Tobin, Robert Turner, Grace Ulicny, Brittney Vaught, Abigail Weller, Jayden Wells, Alexandria West, Marci Wheeler, Aaron White, Elizabeth White, Payje Wilson, Erin Woods, Hailey Wright, Nathalie Young, Mary Beth Zimmerman.

SOPHOMORES: Bobbi Adams, Aaron Alger, Cameron All, Alexzandria Armstrong, Bailey Barlow, Chloe Barton, Shaun Bendele, Morgan Bickley, Caroline Binkley, Rachael Borden, Isabella Bosco, Jane Boyer, Kailah Breece, Grace Brinkmoeller, Hayden Brown, Anika Casanova, Jacob Class, Hannah Colborn, Kennedy Cole, Clayton Condo, Madison Connell, Alycia Cordle, Allyson Darst, Mason Davis, Josie Derstine, Jason Dominguez Villegas, Hannah Elam, Jacob England, Madison Frank, Kael Gannon, Kelly Godfrey, Emily Gray, Shaina Haack, Jessica Hackathorn, Renae Haferman, Tiarra Haile, Allison Hill, Adam Houck, Clara Johnson, Valerie Keller, Aaron Kennedy, Chase Kimbleton, Samuel Lagando, Britney Leung, Cera Linnell, Emily Martinez, Angelina Mathus, Luke McCarthy, Jacob McCloskey, Colin McGrail, Grace Meyer, Sarah Midura, Christina Milano, Jada Millisor, Noah Mirando, Baylen Moore, Kaiden Murphy, Joseph Neighbors, Raul Olvera, Geraldynn Pacheco Rodriguez, Lucas Pape, Sarah Petkus, Logan Prenger, Libbie Price, Caleb Richardson, Jayden Rike, Hanna Robinson, Judith Rodgers, Kelsey Rohrer, Adryan Rojas, McKenna Roush, Jared Rowland, Jacob Sadler, Kendra Samuels, Jacob Shrewsbery, Joanna Stark, Allyson Truster, Molly Tupps, Emma Vessels, Claire Vogt, Andrew Wang, Danielle Ward, Christopher Watkins, Madison Williams.

JUNIORS: Madeline Allison, Demeko Barnes, Cole Barton, Caroline Baxley, Preston Beach, JennaMarie Berger, Jadis Betts, Autumn Bills, Lena Billy-Eko, Ashley Boodoo, Rachael Bourget, Dylan Brown, Dominic Byers, Karly Childers, Cecilia Clark, Emily Clement, Katherine Coomes, Jason Cross, Sharon Davis, Madison Eldridge, Colin Ferguson, Darek Fleshman, Haley Gardner, Natalia Geissman, Cielo Guijosa, Gabriel Haferman, Delvin Hargrove, Ryan Hawkins, Madeline Hayes, Sean Hazelton, Serena Ishwar, Allison James, Jotham Kisitu, Shane Lashley, Abigail Lewis, Alexander Love, James Madigan, Natalie Mason, Katelyn McKee, Emily Metheney, Vitoria More Komesso, Erika Mueller, Ian Mungovan, Lauren Mussenden, Daryn Myers, Nicholas Neuhart, Drew Niemi, Kaitlin Obranovich, Reagan Olson, Nicholas Patten, Chase Patton, Austin Pollex, Alexis Purdum, Lauren Rehm, Chloe Rowland, Cristina Rusu, Cynthia Saxby, Catherine Scara, Mary Schafer, Sara Scheib, Annabelle Schoonard, Olivia Shroyer, Jake Smith, Madelyn Smith, Tyler Smith, Christopher Swain, Grace Thomas, Mary Ulicny, Jillian Ulmer, Jessica Walker, Emma Wasielewski, Ethan Watts, James White, Lucas Wildman, Ashley Woller, David Wortz, Lauren Yates, Andrew Young.

SENIORS: Akaycia Bennett, Justice Bentley, Nicole Birchfield, Katie Blair, Joshua Boulis, Wayne Brookover, Ainslee Bruns, Benjamin Buck, Gayge Carroll, William Christy, Grant Conahan, Summer Connell, Emily Couts, Madeline Cruikshank, Kelli Curcillo, Carter Davidson, Mason Davis, Emily Dean, Samantha Delong, Olivia Ennis, Jayla Falke, Isabella Fasone, Haley Flack, Britany Floehr, Katarina Friz, Benjamin Grubbs, Michael Hall, Daniel Hauck, Todd Herron, Kaitlyn Hope, Mark Hott, Olivia House, Keiona Houser, Joshua Hubbard, Alec Kapps, Lauren Kenney, Megan Koehler, Makayla Mackey, Marissa Markham, Jacob Marzluf, Emily Mathias, Cierra McCammon, Branson Moore, David Myers, Walker Nilan, Noah Patten, Sabrina Perrin, Rachael Pisano, Noah Planisek, Colin Prindle, Matthew Rainbolt, Luke Richards, Alicia Rittenour, Kaitlyn Rohrer, Hannah Santarelli, Brianna Showalter, Samantha Smudz, Kasee Snyder, Adrienne Staley, BeauDanon Stork, Anthony Taglione, Benjamin Teitelbaum, Eric Ullom, Chloe Vessels, Andrew Wagner, Natasha Walker, Deven Ward, Hannah Weller, Ava Wheeler, Nathan Wilgus, Ryan Willis, Tamia Wingfield, Jamie Woodruff, Carly Woolwine, Alexis Wooten, Christopher Wright, Rachel Wyatt, William Yoakum, Garrett Young.

Q1 MERIT ROLL (3.00-3.49 GPA)

FRESHMAN: Asli Ahmed, Sheila Arnett, Colin Ashworth, Bishop Baker, Faith Barksdale, Sydney Bashline, Michael Berger, Molly Bingham, Jason Bowker, Maya Brehm, Derrick Brooks, Jahi Broussard-Nash, Christopher Broyles, Fredrick Bruney, Hadlee Bruns, Mason Bryant, Andrew Burks, Paul Burris, Asia Cantrell, Samantha Chitwood, Brianna Clark, Caleigh Clark, Chelsey Co, Colby Cooper, Noah Coss, Breanna Daft, Savanna Deibert, Mitchell DeVillers, Alexia Dicke, Lucinda Eckman, Trinity Estepp, Kayleigh Faulkenberry, Zoe Festge, Katlyn Fleshman, Heaven Floehr, Brian Frisch, Daylee Fugate, Harrison Garling, Kiah Gaston, Luke Gazarek, Adrianna Gebhart, Gianna Gerdes, Basma Ghafoor, Hailey Gilbert, Chase Glassburn, James Hall, Liberty Harding, Shandy Harris, Addison Harvey, Brandon Hedges, Emma Helton, Kyle Henry, Thomas Henson, Mariah Holmes, Zachary Huff, Rajah Ishwar Jr., Mariejeanne Jalloh, Brayden Jones, Zoey Kemo, Emily King, Michael Lake, Joseph Lehner, Alexis Lenane, Hunter Levings, Caitlin Lipps, Brenda Martinez, Kaitlyn Matz, Aiza Maxwell, Hannah McCormick, Sydney McMillin, Adrianah Melvin, Mackenzie Merryman, Quinten Metzger, Cami Meyers-Clark, Paisleigh Middleton, Hayden Milewsky, Isabella Miller, Jacob Molina, Alexia Moore, Destanie Moore, Joseph Mosser, Hannah Neely, Corbin Nichols, Haley Osborne, Andrew Persinger, Zachary Pokorny, TaQuana Pounds, Hannah Ramsey, Zackery Raquepaw, Benjamin Raymundo, Cory Richardson, Wyatt Richardson, Abigail Risoya, Nathaniel Robinson, Rebecca Rocassin, Evan Rothwell, Emily Ruen, Mason Rupp, Jennifer Rusu, Aidan Sarna, Alexandria Savon, Morgan Schirtzinger, Dylan Seiler, Patty Seitter, Logan Slaughenhoupt, Holden Smith, Joshua Smith, Nicholas Smith, Noah Smith, Tanner Smith, Kyler Snyder, Allen Souders, Destiny Springston, Samuel Sulek, Sihr Jordan Sumner, Monica Taglione, Clayton Taylor, Nicholas Thomas, Mia Thompson, Austin Tolliver, Brennan Tucker, Shakira Valentin Rodriguez, Gwendolyn Valentino, Gary Van Buren, Elizaveta Vernon, Yolanda Vicente, Jonah Wallace, Garrett Walters, Korina Weaver, Aaron White, Elissia Willis, Jadyn Wilson, Sydney Wolf, Leeyah Wooten, Callan Young.

SOPHOMORES: Piper Adkins, Ahmed Ahmed, Peter Ash, Mallory Bibler, Dominick Blevins, Morgan Bouck, Sydney Breese, Bradley Brookover, Kevin Brown, Grace Bruney, Sara Button, Baily Camboni, Ian Clark, Madison Conrad, Elora Copley, Rebekkah Costilo, Carter Covert, Alex Crewe, Bailey Decker, McKenzie Decker, Trinity Delcol, Cole DesJardins, Phillip Dickson, Jasmine Dobucki, Sarah Douds, Max Draper, Cameron Driscoll, Rylynn Feaster, Kaitlyn Finchler, Katrina Fisher, Megan Flynn, Karly Frye, Benjamin Funston, Brandon Gardner, Alden Hall, Nicholas Hardin, Jordan Harrison, Austin Hassel, Paige Helcher, Aubrianna Herning, Freddie Inscho, Hanna Ivy, Matthew Jackson, Christopher Johnson, Natalie Johnson, Samantha Johnson, Terin Kinsway, McKenzie Knodell, Kelly Kostalas, Jacob Krinn, Olivia Laslo, Caitlyn Livermore, Brennan Lovett, Jwan Lyles, John Lyon, Andrew Maines, Joseph Malisiak, Kristina Mattix, Elise Mays, David McCamon, Madeline McGrady, Andrew McKeen, Hayden McManus, Grace Miller, Lauren Miller, Michael Moder, Chancelor Montgomery, Maya Morita, Emily Mueller, Kristen Noll, Emily Norris, Zachary Pickard, Tejas Racha, Miles Ray, Brandon Reeves, Emily Robinson, Alaisha Rose, Malaisha Rose, Da’Jah Saultz, Johnathen Schmotzer, Brian Schuette, Jenna Schwaigert, Joshua Schwaigert, Fredericka Shanks, Trinitty Shelton, Zachary Shireman, Mekhi Smith, Kaelyn Starkey, Megan Steinberger, Victoria Ungashick, Jessica Vaughan, Kelly Waddell, Christopher Ward, Payton Wasserbeck, Jackson Weller, Jordan Wolfel, Alexis Wright, Seanna Yoakum.

JUNIORS: Cameron Anello, Claire Arthur, Owen Boyer, Shyanne Burns, Griffin Clark, Jasmine Clark, Hunter Clarke, Amber Clingan, Erica Cremeans, Amaia Daniel, Adam Dennison, Samantha DeWitt, Braden Donges, Nora Eder, Jenna Fairchild, Clint Gannon, Claudia Garcia, Ethan Hall, Morgan Halterman, Gabriel Hayes, Luke Heuser, Drake Hooper, Heidi Hopstetter, Dylan Jebode, Stephenie Jones, Brody Kannally, Paris Knipp, Weslee Kunkel, Reece Lander, Allyson Lucas, Ross Maher-Jones, Jack Marks, Noah Maynard, Lauren McMillin, Shelby McQuigg, John Miller, Zachary Miller, Haley Moore, Josiah Naegele, Wilhelm Parks, Glennis Pauley, Kourtney Raymundo, Lauryn Rocassin, Jaela Rodela, Megan Shearer, Elizabeth Siverling, Victoria Smith, Wisdom Smith, Austin Souders, Mallory Stonebraker, Tyonna Taylor, Nathan Thomas, Ashley Thompson, Todd Toney, Jenna VanGundy, Thalia Velez Gonzalez, Mallorie Watts, Morgan Wehrle, Heather White, Jasmine Whitmire, Ian Williams, Zoe Workman, Victoria Young.

SENIORS: Aaron Adair, Noah Alexander, Robert Bayes, Samuel Beach, Kameron Beekman, Brandon Boodoo, Derrick Buford, Brice Burkard, Caitlin Busby, Rachael Cerda, Madison Claffey, Alexandria Clark, Jacob Cooper, Ryan Craun, Sydney Dixon, Viridiana Dominguez, Liam Dunlap, Taylor Dutcher, Krystal Edwards, Chloe Fleshman, Maeve Gatenbee, Blake Hardison, Maxwell Hendrix, Drake Hood, Seth Howard, Ryan Jack, Nene’Hawa Jalloh, Abigail Jennings, Autumn Jones, Nicholas Katona, Seth Kern, Danielle Lawhun, Cole Livermore, Bryan MacDonald, Noah Martin, Kailyn Maynard, Kole Maynard, Colten McCabe, Joshua McSweeney, David Mendez, Alec Olson, Jacob Polin, Madelyn Poston, Garrett Price, Hannah Rafeld, Jessica Raidel, Megan Rice, Andrew Rushing lll, Nicole Sexton, Addison Shaal, Everett Sharp, Nathen Shrum, Allyson Steinberger, Geoffrey Strubler, Kamryn Sutherland, Max Van Dyne, Kelsey Veach, Mason Vigilante, Ryan Williams, Carlos Willis, Benjamin Yoakum, Blake Young, Jonah Young.