HAYES HIGH SCHOOL HONOR, MERIT ROLL


Quarter 2

DISTINGUISHED HONOR ROLL (4.00 GPA AND ABOVE)

FRESHMAN:

Kathryn Amrine, Samuel Kahn.

SOPHOMORES:

Josie Derstine, Izabela Diaz, Carley Downing, Megan Fanok, Cailey Gottwald, Noah Goulet, Emma Klemanski, Jason Kovatch, Sydney Krewson, Avery Latta, Cera Linnell, Jacob McCloskey, McKenna Miller, Gabriel Myers, Logan Saito.

JUNIORS:

Ahdrin Bordner, Rachael Bourget, Courtney Buck, Dominic Byers, Elizabeth Chapa, Riley Geiger, Alison Gemberling, Alissa Gronwall, Marcus Haase, Kelly Horvath, Rocco Huston,

Allison James, Julia Justice, Emilie Kinney, Katelyn McKee, Blair Millet, Carolyn Moorman, Daryn Myers, Alexis Purdum, Sara Rainey, Lauren Rumbalski, Justin Sanclemente, Steven Schumacher, Anita Stoshevska, Jillian Ulmer, Madelynn Wilson, Andrew Young, Charles Zimmerman.

SENIORS:

Dexter Allen, David Ash, Samantha Beck, Nicole Birchfield, Tyler Brown, Ainslee Bruns, Savannah Carter, Gabrielle Cockerham, Summer Connell, Kelli Curcillo,

Kelsey Daniels, Natalie Darst, Emily Dean, Nicole Dorsey, Alysa Durbin, Kaitlin Effingham, Whitney Eley, Anna England, Casey Estok, Grace Floring, Brooke Glesenkamp, Justin Hernan, Curtis Herzog, Sarah Homan, Craig Klumpp, Megan Koehler, Bryan MacDonald, Siobhan Madigan-Kay, Emily Mathias, Brianna McKeen, Samuel Midura, Emily Miklas,

Samuel Milner, Nikola Mirkovic, Cullen Moore, Duncan Muir, Tessa Perry, Holly Petkus, Lindsey Pollock, Kristen Puthoff, Jillian Reed, Luke Richards, Anthony Rodgers, Megan Rumbalski, Molly Schul, Jaima Schulte, Noah Shireman, Ashley Smiley, Samantha Smudz, Marisa Sulek, Kalen Sutandar, Elizabeth Wilden, Noah Woods, Alexis Wooten, Garrett Young.

HONOR ROLL (3.50-3.99 GPA)

FRESHMAN:

Emily Abahazi, Elizabeth Abahazi, Khayla Abron, Brock Akers, Jazmine Amoako, Arionna Avant, Sydney Bashline, Samuel Bonofiglio, Corinne Boyd, Coralynne Brady, Maya Brehm, Caleb Bucher, Cheyenne Camara, Caitlin Carter, Elizabeth Childers, Sarah Clemens, Chelsey Co, Caliana Cockerham, Jelena Coleman, Faith Crim, Katelyn Doolittle, Caitlyn Dubois, Mary Duffy, Julie Fausnaugh, Evelyn Fowler, Cailey Franklin, Rachel Gemberling, Gianna Gerdes, Basma Ghafoor,

Cameron Graf, Alyssa Graham, Elise Haase, Madalyn Hatton, Ethan Hazelton, Kyle Henry, Eleanor Honabarger, Dominic Hupp, Charsey James, Sydney Johns, Jenna Justice, Nicole Klabus, Kyle Klumpp, Aaron Koehler, Lillian Lagando, Kassidy Lammers, Kassidy Lefevre, Jordyn Love, Simone Massis, Luke Maynard, Akira Meade, Jacob Molina, Kyla Mowry,

Haleigh Oliver, Rishita Patel, Emma Poston, Kristin Riedmiller, Emmaline Riggs, Monica Rizzo, Ethan Robison Ramoutar, Chase Rucker, Mason Rupp, Emily Scheib, Brandon Schrader, Alison Schulte, Francesca Sferrella, Grant Singleton, Katelyn Smith, Abigail Smith, Bryn Sobas, William Stephens, Max Thomas, Kayla Thompson, Aleisa Tobin, Robert Turner, Grace Ulicny, Brittney Vaught, Olivia Wallace, Abigail Weller, Jayden Wells, Alexandria West, Marci Wheeler, Elizabeth White, Aaron White, Payje Wilson, Hailey Wright, Callan Young, Mary Beth Zimmerman.

SOPHOMORES:

Bobbi Adams, Alexzandria Armstrong, Chloe Barton, Shaun Bendele, Morgan Bickley, Caroline Binkley, Rachael Borden, Isabella Bosco, Grace Brinkmoeller, Hayden Brown, Paul Carter, Anika Casanova, Hannah Colborn, Clayton Condo, Madison Connell, Rebekkah Costilo, Allyson Darst, Mason Davis, Bailey Decker, Elysia Detweiler, Kaitlyn Finchler, Gavin Flesch,

Kael Gannon, Kelly Godfrey, Emily Gray, Shaina Haack, Renae Haferman, Joshua Heber, Adam Houck, Clara Johnson, Valerie Keller, Aaron Kennedy, Chase Kimbleton, McKenzie Knodell, Kelly Kostalas, Samuel Lagando, Britney Leung, Emily Martinez, Sarah Midura, Christina Milano, Jada Millisor, Noah Mirando, Kaiden Murphy, Joseph Neighbors,

Geraldynn Pacheco Rodriguez, Anthony Perrin, Sarah Petkus, Libbie Price, Caleb Richardson, Jayden Rike, Emily Robinson, Judith Rodgers, Kelsey Rohrer, McKenna Roush, Jacob Sadler, Kendra Samuels, Da’Jah Saultz, Colin Sistrunk, Joanna Stark, Madeline Thompson, Allyson Truster, Emma Vessels, Claire Vogt, Andrew Wang, Madison Williams, Alexis Wright.

JUNIORS:

Madeline Allison, Caroline Baxley, Preston Beach, JennaMarie Berger, Jadis Betts, Autumn Bills, Lena Billy-Eko, Ashley Boodoo, Dylan Brown, Thomas Burgett, Shyanne Burns, Shelby Carlson, Katherine Coomes, Connor Derstine, Madison Eldridge, Colin Ferguson, Haley Gardner, Cielo Guijosa,

Gabriel Haferman, Delvin Hargrove, Madeline Hayes, Serena Ishwar, Stephenie Jones, Keegan Lammers, Abigail Lewis, Alexander Love, James Madigan, Natalie Mason, Anthony Matus, Lauren McMillin, Emily Metheney, Zachary Miller, Robert Milner, Vitoria More Komesso, Erika Mueller, Ian Mungovan, Lauren Mussenden, Josiah Naegele, Drew Niemi,

Reagan Olson, Nicholas Patten, Chase Patton, Lauren Rehm, Chloe Rowland, Cristina Rusu, Cynthia Saxby, Catherine Scara, Mary Schafer, Annabelle Schoonard, Olivia Shroyer, Madelyn Smith, Tyler Smith, Jake Smith, Mallory Stonebraker, Joseph Strubler, Christopher Swain, Grace Thomas, Kaylee Travis, Kelsey Travis, Emma Tucky, Jessica Walker, Emma Wasielewski, Ethan Watts, Anna Wells, James White, Heather White, Megan Willey, Lauren Yates.

SENIORS:

Samuel Beach, Hannah Bennett, Justice Bentley, Shannon Bertsch, Katie Blair, Joshua Boulis, Wayne Brookover, Benjamin Buck, Logan Byerly, William Christy, Grant Conahan, Emily Couts, Carter Davidson, Mason Davis, Samantha Delong, Sydney Dixon,

Olivia Ennis, Britany Floehr, Katarina Friz, Maeve Gatenbee, Alicia Halstead, Daniel Hauck, Maxwell Hendrix, Todd Herron, Mark Hott, Keiona Houser, Brandon Hysell, Abigail Jennings, Autumn Jones, Alec Kapps, Nicholas Katona, Jin Lin, Makayla Mackey, Claudia Macri,

Marissa Markham, Cierra McCammon, Mason McGeath, David Myers, Noah Patten, Sabrina Perrin, Gabriel Phillips, Jared Piroska, Colin Prindle, Matthew Rainbolt, Cameron Rathburn, Collin Reeves, Alicia Rittenour, Hannah Santarelli, Brianna Showalter, Kasee Snyder, Adrienne Staley, Anthony Taglione, Benjamin Teitelbaum, John Trimble, Eric Ullom, Deven Ward, Hannah Weller, Ava Wheeler, Nathan Wilgus, Ryan Willis, Carlos Willis, Jamie Woodruff, Christopher Wright, Rachel Wyatt.

MERIT ROLL (3.00-3.49 GPA)

FRESHMAN:

Asli Ahmed, Noah Arehart, Bishop Baker, Faith Barksdale, Sierra Barnhart, Everett Beach, Michael Berger, Molly Bingham, Shane Blackwood, Kylie Booth, Mason Brewbaker, Christopher Broyles, Fredrick Bruney, Mason Bryant, Paul Burris, Brianna Clark, Benjamin Conahan, McKenzie Cooke, Colby Cooper, Noah Coss, Savanna Deibert, Samuel DeLong, Alexia Dicke, Chloe Diehl,

Grant Dobucki, Sydney Dunmire, Lucinda Eckman, Lauren Ertz, Abigail Eyerman, Kayleigh Faulkenberry, Shane Ferguson, Zoe Festge, Willard Fogle, Harrison Garling, Jillian Gatchell, Chase Glassburn, Bailey Graham, Zane Hardison, Shandy Harris, Kyle Hartman, Brianna Haynes, Thomas Henson, Lexi Herring, Joshua Herron, Noah Hill, Jackson Hoover, Acarah Horner, Rajah Ishwar Jr., Dylan Kiefer, Emily King, Jacob Koch, Michael Lake, Faye Lewis, Meesha Lewis,

Kaley Llamas, Alexis Loyacano, Kaitlyn Matz, Aiza Maxwell, Hannah McCormick, Sydney McMillin, Sebastian Meehan, Adrianah Melvin, Emma Mickley, Paisleigh Middleton, Isabella Miller, Esmeralda Morales Rizo, Hannah Neely, Corbin Nichols, Alessandro Nocera, Haley Osborne, Emma Padget, Andrew Persinger, Zachary Pokorny, TaQuana Pounds,

Eric Puthoff, Hannah Ramsey, Benjamin Raymundo, Evan Rothwell, Jennifer Rusu, Morgan Schirtzinger, Anastasia Shepard, Joshua Smith, Holden Smith, Destiny Springston, Zachary Stevens, Melody Stevens, Aidan Stojkov, Sihr Jordan Sumner, Monica Taglione, Clayton Taylor, Nicholas Thomas, Mia Thompson, Shakira Valentin Rodriguez, Gary Van Buren, Elizaveta Vernon, Yolanda Vicente, Jonah Wallace, Garrett Walters, Korina Weaver, Jadyn Wilson, Sydney Wolf.

SOPHOMORES:

Piper Adkins, Aaron Alger, Cameron All, Alison Alsup, Peter Ash, Bailey Barlow, Mallory Bibler, Morgan Bouck, Jane Boyer, Kailah Breece, Sydney Breese, Bradley Brookover, Kevin Brown, Grace Bruney, Sara Button, Jacob Class, Kennedy Cole, Alycia Cordle, Carter Covert, Alex Crewe, McKenzie Decker, Trinity Delcol, Phillip Dickson, Jasmine Dobucki, Jason Dominguez Villegas, Max Draper, Maizie Dulin, Hannah Elam, Jacob England, Megan Flynn, Madison Frank, Karly Frye, Matthew Graf, David Gray, Jessica Hackathorn, Tiarra Haile, Jordan Harrison, Austin Hassel, Allison Hill,

Matthew Jackson, Samantha Johnson, Terin Kinsway, John Lantz, Brennan Lovett, John Lyon, Joseph Malisiak, Angelina Mathus, Ryan McBride, David McCamon, Luke McCarthy, Madeline McGrady, Colin McGrail, Grace Meyer, Grace Miller, Lauren Miller, Chancelor Montgomery, Baylen Moore, Stefen Neal, Kristen Noll, Raul Olvera, Lucas Pape, Zachary Pickard,

Madison Place, Logan Prenger, Brandon Reeves, Hanna Robinson, Adryan Rojas, Malaisha Rose, Alaisha Rose, Jared Rowland, Ciara Russell, Brian Schuette, Joshua Schwaigert, Trinitty Shelton, Jacob Shrewsbery, Nicholas Smith, Megan Steinberger, Heath Tucker, Molly Tupps, Victoria Ungashick, Jessica Vaughan, Danielle Ward, Christopher Watkins, Jackson Weller, Zachary Williams, Seanna Yoakum.

JUNIORS:

Cameron Anello, Claire Arthur, Caitlyn Ashley, Destiny Bennett, Owen Boyer, Alison Brockett, Jasmine Clark, Griffin Clark, Emily Clement, Amber Clingan, Jason Cross, Connor Culver, Sharon Davis, Braden Donges, Joshua Dowell, Jenna Fairchild, Grace Fowler, Clint Gannon, Natalia Geissman, Samuel Green, Jillian Haley, Ethan Hall, Sean Hazelton, Drake Hooper,

Heidi Hopstetter, Dylan Jebode, Brody Kannally, Jotham Kisitu, Paris Knipp, Weslee Kunkel, Shane Lashley, Allyson Lucas, Ross Maher-Jones, Lydia Maley, Jack Marks, Riley Mathias, Shelby McQuigg, Keltin Melvin, Isaiah Moore, Kelsey Murfield, Nicholas Neuhart, Joseph Nimon ll, Kaitlin Obranovich, Ronald Osborne, Austin Pollex, Kourtney Raymundo,

Lauryn Rocassin, Jaela Rodela, Sara Scheib, Martina Scott-Holloway, Kole Shaw, Megan Shearer, Todd Toney, Mary Ulicny, Jenna VanGundy, Mallorie Watts, Morgan Wehrle, Jasmine Whitmire, Lucas Wildman, Ashley Woller, Zoe Workman, David Wortz.

SENIORS:

Noah Alexander, Akaycia Bennett, Cameron Blankenship, Derrick Buford, Gayge Carroll, Rachael Cerda, Madison Claffey, Alexandria Clark, Madeline Cruikshank, Taylor Dutcher, Jayla Falke, Isabella Fasone, Chloe Fleshman, Benjamin Grubbs, Blake Hardison, Baily Hoert, Drake Hood, Kaitlyn Hope, Olivia House, Joshua Hubbard, Lauren Kenney, Seth Kern,

Cole Livermore, Colten McCabe, Joshua McSweeney, David Mendez, Jacob Myers, Alec Olson, Noah Planisek, Jacob Polin, Madelyn Poston, Da’Kota Punches, Hannah Rafeld, Nicole Sexton, Addison Shaal, Everett Sharp, Allyson Steinberger, BeauDanon Stork, Geoffrey Strubler,

Kamryn Sutherland, Max Van Dyne, Kelsey Veach, Chloe Vessels, Natasha Walker, Tamia Wingfield, Carly Woolwine, William Yoakum, Jonah Young.