DELAWARE HAYES HIGH SCHOOL HONOR, MERIT ROLLS


Q4 DISTINGUISHED HONOR ROLL

(4.00 GPA AND ABOVE)

FRESHMAN: Jelena Coleman, Alyssa Graham, Elise Haase, Jenna Justice, Nicole Klabus, Aaron Koehler, Emily Scheib, Abigail Smith, Katelyn Smith, Monica Taglione, Olivia Wallace, Alexandria West.

SOPHOMORES: Paul Carter, Elysia Detweiler, Izabela Diaz, Megan Fanok, Emma Klemanski, Jason Kovatch, Sydney Krewson, Avery Latta, Cera Linnell, McKenna Miller, Gabriel Myers, Logan Saito, Colin Sistrunk, Madison Williams.

JUNIORS: Madeline Allison, Caroline Baxley, Ahdrin Bordner, Courtney Buck, Dominic Byers, Shelby Carlson, Elizabeth Chapa, Connor Derstine, Madison Eldridge, Riley Geiger, Alison Gemberling, Alissa Gronwall, Cielo Guijosa, Marcus Haase, Kelly Horvath, Rocco Huston, Julia Justice, Emilie Kinney, Katelyn McKee, Blair Millet, Robert Milner, Carolyn Moorman, Reagan Olson, Sara Rainey, Lauren Rumbalski, Cristina Rusu, Justin Sanclemente, Anita Stoshevska, Kaylee Travis, Madelynn Wilson, Lauren Yates, Charles Zimmerman.

SENIORS: Dexter Allen, David Ash, Samantha Beck, Tyler Brown, Savannah Carter, Emily Dean, Nicole Dorsey, Alysa Durbin, Casey Estok, Grace Floring, Brooke Glesenkamp, Justin Hernan, Curtis Herzog, Sarah Homan, Olivia House, Keiona Houser, Abigail Jennings, Brandon Kitchen, Craig Klumpp, Megan Koehler, Jin Lin, Colten McCabe, Brianna McKeen, Samuel Midura, Emily Miklas, Samuel Milner, Duncan Muir, Tessa Perry, Holly Petkus, Kristen Puthoff, Anthony Rodgers, Megan Rumbalski, Molly Schul, Jaima Schulte, Noah Shireman, Brianna Showalter, Ashley Smiley, Samantha Smudz, Marisa Sulek, John Trimble, Elizabeth Wilden, Carlos Willis, Noah Woods, Rachel Wyatt.

Q4 HONOR ROLL

(3.50-3.99 GPA)

FRESHMAN: Elizabeth Abahazi, Emily Abahazi, Khayla Abron, Jazmine Amoako, Kathryn Amrine, Arionna Avant, Sydney Bashline, Everett Beach, Samuel Bonofiglio, Jason Bowker, Corinne Boyd, Coralynne Brady, Caitlin Carter, Elizabeth Childers, Sarah Clemens, Chelsey Co, Caliana Cockerham, Makayla Colwell, Faith Crim, Alexia Dicke, Chloe Diehl, Katelyn Doolittle, Caitlyn Dubois, Mary Duffy, Sydney Dunmire, Lucinda Eckman, Abigail Eyerman, Julie Fausnaugh, Evelyn Fowler, Cailey Franklin, Rachel Gemberling, Gianna Gerdes, Madalyn Hatton, Ethan Hazelton, Kyle Henry, Thomas Henson, Noah Hill, Eleanor Honabarger, Dominic Hupp, Charsey James, Sydney Johns, Samuel Kahn, Kyle Klumpp, Lillian Lagando, Kassidy Lammers,

Kassidy Lefevre, Alexis Lenane, Alexis Loyacano, Kaitlyn Matz, Luke Maynard, Adrianah Melvin, Quinten Metzger, Jacob Molina, Kyla Mowry, Alessandro Nocera, Haleigh Oliver, Emma Padget, Rishita Patel, Emma Poston, Eric Puthoff, Hannah Ramsey, Zackery Raquepaw, Kristin Riedmiller, Emmaline Riggs, Monica Rizzo, Ethan Robison Ramoutar, Maria Ruano Castellanos, Chase Rucker, Jennifer Rusu, Brandon Schrader, Alison Schulte, Dylan Seiler, Francesca Sferrella, Grant Singleton, Bryn Sobas, Aidan Stojkov, Max Thomas, Kayla Thompson, Mia Thompson, Aleisa Tobin, Robert Turner, Grace Ulicny, Brittney Vaught, Yolanda Vicente, Jonah Wallace, Korina Weaver, Abigail Weller, Jayden Wells, Marci Wheeler, Aaron White, Elizabeth White, Payje Wilson, Hailey Wright, Mary Beth Zimmerman.

SOPHOMORES: Bobbi Adams, Cameron All, Chloe Barton, Shaun Bendele, Caroline Binkley, Rachael Borden, Isabella Bosco, Jane Boyer, Kailah Breece, Grace Brinkmoeller, Hayden Brown, Anika Casanova, Hannah Colborn, Kennedy Cole, Clayton Condo, Madison Connell, Alycia Cordle, Allyson Darst, Bailey Decker, McKenzie Decker, Josie Derstine, Carley Downing, Max Draper, Maizie Dulin, Lillian Duty, Hannah Elam, Jacob England, Gavin Flesch, Kael Gannon, Kelly Godfrey, Cailey Gottwald, Noah Goulet, Shaina Haack, Jessica Hackathorn, Renae Haferman, Freddie Inscho, Clara Johnson, Natalie Johnson, Valerie Keller, Chase Kimbleton, Kelly Kostalas, Samuel Lagando, Britney Leung, John Lyon, Joseph Malisiak, Jacob McCloskey, Rayvon Michael, Sarah Midura, Jada Millisor, Joseph Neighbors, Natalia Nogueira Balaniuc, Raul Olvera, Sarah Petkus, Libbie Price, Brandon Reeves, Caleb Richardson, Jayden Rike, Hanna Robinson, Judith Rodgers, Kelsey Rohrer, Adryan Rojas, Alaisha Rose, McKenna Roush, Jacob Sadler, Kendra Samuels, Da’Jah Saultz, Brian Schuette, Nicholas Smith, Joanna Stark, Madeline Thompson, Allyson Truster, Emma Vessels, Claire Vogt, Andrew Wang, Danielle Ward, Christopher Watkins, Alexis Wright, Seanna Yoakum.

JUNIORS: Caitlyn Ashley, Preston Beach, JennaMarie Berger, Jadis Betts, Lena Billy-Eko, Ashley Boodoo, Rachael Bourget, Dylan Brown, Thomas Burgett, Cecilia Clark, Griffin Clark, Katherine Coomes, Braden Donges, Colin Ferguson, Grace Fowler, Clint Gannon, Haley Gardner, Nayeli Guijosa, Gabriel Haferman, Jillian Haley, Delvin Hargrove, Madeline Hayes, Serena Ishwar, Allison James, Keegan Lammers, James Madigan, Jack Marks, Anthony Matus, Lauren McMillin, Emily Metheney, Zachary Miller, Vitoria More Komesso, Erika Mueller, Lauren Mussenden, Daryn Myers, Josiah Naegele, Kaitlin Obranovich, Nicholas Patten, Chase Patton, Glennis Pauley, Alexis Purdum, Sien Reeves, Lauren Rehm, Jaela Rodela, Cynthia Saxby, Catherine Scara, Steven Schumacher, Olivia Shroyer, Jake Smith, Madelyn Smith, Tyler Smith, Mallory Stonebraker, Joseph Strubler, Christopher Swain, Grace Thomas, Kelsey Travis, Jillian Ulmer, Emma Wasielewski, Ethan Watts, Mallorie Watts, Anna Wells, Ashley Woller, Andrew Young.

SENIORS: Akaycia Bennett, Shannon Bertsch, Nicole Birchfield, Amber Bollinger, Ainslee Bruns, Logan Byerly, Gayge Carroll, William Christy, Gabrielle Cockerham, Summer Connell, Emily Couts, Madeline Cruikshank, Kelli Curcillo, Kelsey Daniels, Natalie Darst, Carter Davidson, Kaitlin Effingham, Whitney Eley, Anna England, Olivia Ennis, Katarina Friz, Alicia Halstead, Todd Herron, Kaitlyn Hope, Mark Hott, Lauren Kenney, Taylor Latham, Claudia Macri, Marissa Markham, Emily Mathias, Cierra McCammon, David Mendez, Nikola Mirkovic, Cullen Moore, Gabriel Phillips, Jared Piroska, Lindsey Pollock, Madelyn Poston, Cameron Rathburn, Jillian Reed, Luke Richards, Alicia Rittenour, Addison Shaal, Kasee Snyder, Adrienne Staley, Allyson Steinberger, Kalen Sutandar, Eric Ullom, Max Van Dyne, Andrew Wagner, Nathan Wilgus, Ryan Williams, Ryan Willis, Jamie Woodruff, Carly Woolwine, Garrett Young, Jonah Young.

Q4 MERIT ROLL

(3.00-3.49 GPA)

FRESHMAN: Brock Akers, Noah Arehart, Colin Ashworth, Bishop Baker, Heaven Banks, Sierra Barnhart, Michael Berger, Molly Bingham, Kylie Booth, Maya Brehm, Derrick Brooks, Fredrick Bruney, Caleb Bucher, Paul Burris, Akima Cain, Cheyenne Camara, Tyler Carney, Samantha Chitwood, Benjamin Conahan, Noah Coss, Savanna Deibert, Samuel DeLong, Grant Dobucki, Lauren Ertz, Shane Ferguson, Zoe Festge, Willard Fogle, Harrison Garling, Jillian Gatchell, Luke Gazarek, Adrianna Gebhart, Basma Ghafoor, Chase Glassburn, Cameron Graf, Bailey Graham, Zane Hardison, Kyle Hartman,

Emma Helton, Lexi Herring, Joshua Herron, Mariah Holmes, Acarah Horner, Zachary Huff, Rajah Ishwar Jr., Brayden Jones, Dylan Kiefer, Emily King, Faye Lewis, Caitlin Lipps, Kaley Llamas, Jordyn Love, Simone Massis, Hannah McCormick, Sydney McMillin, Akira Meade, Sebastian Meehan, Emma Mickley, Isabella Miller, Alexia Moore, Esmeralda Morales Rizo, Hannah Neely, Haley Osborne, Jackson Patton, Zachary Pokorny, TaQuana Pounds, Benjamin Raymundo, Olivia Reed, Cory Richardson, Nathaniel Robinson, Evan Rothwell, Andrea Ruano Castellanos, Emily Ruen, Mason Rupp, Scott Schreiber, Joshua Smith, Tanner Smith, Allen Souders, Destiny Springston, Zachary Stevens, Savannah Stevens, Samuel Sulek, Sihr Jordan Sumner, Mara Swift, Gary Van Buren, Elizaveta Vernon, Garrett Walters, Jadyn Wilson, Sydney Wolf, Callan Young.

SOPHOMORES: Elizabeth Acevedo, Alexzandria Armstrong, Peter Ash, Natalie Barcus, Mallory Bibler, Morgan Bickley, Dominick Blevins, Morgan Bouck, Sydney Breese, Bradley Brookover, Jacob Class, Madison Conrad, Rebekkah Costilo, Carter Covert, Alex Crewe, Mason Davis, Jasmine Dobucki, David Dodge, Cameron Driscoll, Kaitlyn Finchler, Katrina Fisher, Madison Frank, Karly Frye, David Gray, Emily Gray, Myiah Grossman, Isaac Hager, Kimberly Hardison, Jordan Harrison, Austin Hassel, Joshua Heber, Allison Hill, Adam Houck, Hanna Ivy, Matthew Jackson, Christopher Johnson, Samantha Johnson, Branden Kemp, Aaron Kennedy, Terin Kinsway, McKenzie Knodell, Jacob Krinn, Brennan Lovett, Jwan Lyles, Jacob Marsch, Emily Martinez, Angelina Mathus, Kristina Mattix, Elise Mays, Ryan McBride, David McCamon, Grace Meyer, Christina Milano,

Grace Miller, Lauren Miller, Noah Mirando, Chancelor Montgomery, Baylen Moore, Maya Morita, Emily Mueller, Kaiden Murphy, Geraldynn Pacheco Rodriguez, Lucas Pape, Anthony Perrin, Elizabeth Powell, Logan Prenger, Oscar Radilla, Emily Robinson, Malaisha Rose, Ciara Russell, Nino Santarelli, Zachary Shireman, Megan Steinberger, Molly Tupps, Victoria Ungashick, Jessica Vaughan, Christopher Ward, Payton Wasserbeck, Jackson Weller, Emily Wildman, Zachary Williams.

JUNIORS: Cameron Anello, Claire Arthur, Autumn Bills, Owen Boyer, Emily Clement, Erica Cremeans, Jason Cross, Sharon Davis, Adam Dennison, Neva DiPietro, Joshua Dowell, Paul Frentsos, Ashley Gebhart, Ethan Hall, Morgan Halterman, Ryan Hawkins, Gabriel Hayes, Sean Hazelton, Heidi Hopstetter, Dylan Jebode, Brody Kannally, Jotham Kisitu, Paris Knipp, Weslee Kunkel, Abigail Lewis, Alexander Love, Lydia Maley, Natalie Mason, Riley Mathias, Blain McCormick, Shelby McQuigg, John Miller, Ian Mungovan, Nicholas Neuhart, Drew Niemi, Austin Pollex, Kourtney Raymundo, Nathan Reed, Lauryn Rocassin, Ashtyn Rollins, Chloe Rowland, Mary Schafer, Annabelle Schoonard, Kole Shaw, Hunter Stabley, Tyonna Taylor, Ashley Thompson, Todd Toney, Emma Tucky, Mary Ulicny, Jenna VanGundy, Jasmine Whitmire, Lucas Wildman, David Wortz, Victoria Young.

SENIORS: Hannah Bennett, Katie Blair, Joshua Boulis, Wayne Brookover, Benjamin Buck, Rachael Cerda, Alexandria Clark, Mason Davis, Samantha Delong, Sydney Dixon, Kristen Dunham, Taylor Dutcher, Britany Floehr, Maeve Gatenbee, Blake Hardison, Ta’Kasia Harris, Daniel Hauck, Maxwell Hendrix, Drake Hood, Brandon Hysell, Autumn Jones, Alec Kapps, Danielle Lawhun, Cole Livermore, Makayla Mackey, Siobhan Madigan-Kay, Kole Maynard, Kailyn Maynard, Mason McGeath,

Joshua McSweeney, Ethan Miller, Caleb Miller, David Myers, Lewis Nguyen, Alec Olson, Sabrina Perrin, Jacob Queen, Hannah Rafeld, Matthew Rainbolt, Collin Reeves, Megan Rice, Erin Rodriguez, Kaitlyn Rohrer, Hannah Santarelli, Everett Sharp, Deborah Smith, Dashon Smith, Geoffrey Strubler, Kamryn Sutherland, Anthony Taglione, Benjamin Teitelbaum, Deven Ward, Hannah Weller, Alexis Wooten, Christopher Wright, William Yoakum.

http://aimmedianetwork.com/wp-content/uploads/sites/40/2017/06/web1_delawareschools.jpg