RUTHERFORD B. HAYES HIGH SCHOOL HONOR ROLL


Distinguished Honor Roll (4.00 GPA and above)

FRESHMAN: Patrick Beck, Ashton Brown, Rhett Brown, Sarah Carpenter, Alena Clark, Mackenzie Collett, Caylee Combs, Rachael Crewe, Jillian Darst, Lauren English, Aidan Ferguson, Aidan Gatenbee, Allyson Gray, McKenzie Hayes, Elizabeth Ida, Alana Kay, Makenna Kilton, Anna Klemanski, Joshua Koehler, Mandy Lin, Kylie Linville, Marissa Lovett, Brynn McGrail, Ryan McQuone, Padraig Mumper, Anna Mussenden, Kirsten Myers, Christopher Navin, Lucas Nogueira Balaniuc, Brendan Ogden, Rena Ouyang, Hunter Pollock, Kassidy Pollock, Kaitlynn Prenger, Connor Rahn, Abigail Richardson, Addison Salvador, Steven Savon, Ryan Smudz, Michael Trippier, Rebecca Young.

SOPHOMORES: Emily Abahazi, Jazmine Amoako, Kathryn Amrine, Arionna Avant, Samuel Bonofiglio, Corinne Boyd, Julie Fausnaugh, Rachel Gemberling, Elise Haase, Madalyn Hatton, Ethan Hazelton, Noah Hill, Eleanor Honabarger, Dominic Hupp, Sydney Johns, Jenna Justice, Samuel Kahn, Nicole Klabus, Kyle Klumpp, Aaron Koehler, Kassidy Lammers, Jordyn Love, Luke Maynard, Sydney McMillin, Adrianah Melvin, Jacob Molina, Alessandro Nocera, Haleigh Oliver, Emma Padget, Rishita Patel, Eric Puthoff, Monica Rizzo, Ethan Robison Ramoutar, Grant Singleton, Katelyn Smith, Abigail Smith, Monica Taglione, Max Thomas, Mia Thompson, Aleisa Tobin, Brittney Vaught, Yolanda Vicente, Olivia Wallace, Alexandria West, Marci Wheeler, Elizabeth White, Payje Wilson, Mary Beth Zimmerman.

JUNIORS: Paul Carter, Hannah Colborn, Izabela Diaz, Carley Downing, Megan Fanok, Gavin Flesch, Kael Gannon, Clara Johnson, Suchaya Khotviang, Emma Klemanski, Kelly Kostalas, Jason Kovatch, Sydney Krewson, Samuel Lagando, Avery Latta, Britney Leung, Cera Linnell, Brennan Lovett, Ryan McBride, Jacob McCloskey, Christina Milano, McKenna Miller, Jada Millisor, Baylen Moore, Kaiden Murphy, Gabriel Myers, Joseph Neighbors, Raul Olvera, Anthony Perrin, Sarah Petkus, Libbie Price, Caleb Richardson, Kelsey Rohrer, McKenna Roush, Logan Saito, Colin Sistrunk, Madeline Thompson, Claire Vogt, Andrew Wang, Madison Williams.

SENIORS: Madeline Allison, Claire Arthur, Preston Beach, Autumn Bills, Ahdrin Bordner, Rachael Bourget, Jared Britt, Dylan Brown, Courtney Buck, Dominic Byers, Elizabeth Chapa, Katherine Coomes, Ryan Daughenbaugh, Connor Derstine, Grace Fowler, Riley Geiger, Alison Gemberling, Alissa Gronwall, Nayeli Guijosa, Cielo Guijosa, Marcus Haase, Gabriel Haferman, Jillian Haley, Kelly Horvath, Rocco Huston, Serena Ishwar, Julia Justice, Brody Kannally, Emilie Kinney, Keegan Lammers, Reece Lander, Anthony Matus, Katelyn McKee, Shelby McQuigg, Blair Millet, Robert Milner, Carolyn Moorman, Ian Mungovan, Daryn Myers, Robyn Nicholson, Reagan Olson, Andrew Parker, Chase Patton, Abigail Pitstick, Alexis Purdum, Sara Rainey, Lauren Rehm, Lauren Rumbalski, Steven Schumacher, Olivia Shroyer, Mallory Stonebraker, Joseph Strubler, Michael Sturgill, Christopher Swain, Jillian Ulmer, Emma Wasielewski, Anna Wells, Madelynn Wilson, Ashley Woller, Andrew Young, Charles Zimmerman.

Honor Roll (3.50-3.99 GPA)

FRESHMAN: Alexis Amabile, Bianca Amoako, Ericah Armstrong, Lorin Bair, Andrew Bergandine, Dominic Boeriu, Andrew Bourget, Leila Bouziri, Sophia Caceres, Caleb Cain, Janel Collins, Mark Copley, Ethan Cox, Amber Cromlish, Madison Decker, Marissa Dulay, Faith Eden, Gabrielle Falter, Rylee Gilbert, Daniel Granados, Alyssa Griner, Madison Griscti, Kylie Haag, Shelby Hershberger, Carson Holt, Andrew Houck, Ross Jeffers, Anna Johnson, Noah Johnson, Meredith Keller, Juliana Lardizabal, Kaden Leach, Marra Levings, Benjamin Madden, Grace Martin, Jared McKeen, Danielle Messner, Rachel Miller, Breanna Miller, Zachary Millisor, Rowan Mollenkopf, Payton Morse, Jacy Mox, Natalie Myers, Carmen Pape, Rees Pavlovich, Megan Reid, Daniela Ruano Castellanos, Jordan Rutherford, Samuel Schumacher, Olivia Sisler, Erin Stacey, Nathanael Stark, Hannah Stoll, Ainsley Tatman, Grant Thomas, Lillian Todt, Lilianna Tope, Elizabeth Uniss, Orion Ward, Gabrielle Weckerly, Adam Willis, Emery Ziehm.

SOPHOMORES: Elizabeth Abahazi, Khayla Abron, Noah Arehart, Bishop Baker, Sierra Barnhart, Sydney Bashline, Kylie Booth, Coralynne Brady, Maya Brehm, Hadlee Bruns, Paul Burris, J’Von Cain, Caitlin Carter, Elizabeth Childers, Sarah Clemens, Isaac Clifford, Chelsey Co, Caliana Cockerham, Jelena Coleman, Makayla Colwell, Colby Cooper, Gianni Cordi, Faith Crim, Alexia Dicke, Chloe Diehl, Grant Dobucki, Katelyn Doolittle, Caitlyn Dubois, Mary Grace Duffy, Sydney Dunmire, Lucinda Eckman, Abigail Eyerman, Zoe Festge, Evelyn Fowler, Cailey Franklin, Harrison Garling, Jillian Gatchell, Luke Gazarek, Adrianna Gebhart, Gianna Gerdes, Basma Ghafoor, Chase Glassburn, Cameron Graf, Alyssa Graham, Nathan Griggs, Kyle Hartman, Emmaleigh Hawk, Brianna Haynes, Kyle Henry, Thomas Henson, Joshua Herron, Jackson Hoover, Acarah Horner, Charsey James, Dylan Kiefer, Lillian Lagando, Kassidy Lefevre, Alexis Lenane, Alexis Loyacano, Simone Massis, Kaitlyn Matz, Mackenzie Merryman, Emma Mickley, Kyla Mowry, Zachary Pokorny, Hannah Ramsey, Zackery Raquepaw, Kristin Riedmiller, Emmaline Riggs, Abigail Risoya, Maria Ruano Castellanos, Andrea Ruano Castellanos, Chase Rucker, Emily Ruen, Emily Scheib, Brandon Schrader, Alison Schulte, Francesca Sferrella, Holden Smith, Sihr Jordan Sumner, Mara Swift, Nicholas Thomas, Kayla Thompson, Robert Turner, Grace Ulicny, Gary Van Buren, Elizaveta Vernon, Riley Waddell, Jonah Wallace, Abigail Weller, Aaron White.

JUNIORS: Bobbi Adams, Aaron Alger, Cameron All, Alison Alsup, Peter Ash, Shaun Bendele, Isabella Bosco, Kailah Breece, Grace Brinkmoeller, Hayden Brown, Jacob Class, Kennedy Cole, Clayton Condo, Madison Connell, Rebekkah Costilo, Allyson Darst, Bailey Decker, Josie Derstine, Jasmine Dobucki, Max Draper, Cameron Driscoll, Hannah Elam, Victoria Faryk, Megan Flynn, Karly Frye, Emily Gray, Shaina Haack, Jessica Hackathorn, Renae Haferman, Tiarra Haile, Joshua Heber, Freddie Inscho, Valerie Keller, Aaron Kennedy, Chase Kimbleton, Terin Kinsway, Jwan Lyles, John Lyon, Joseph Malisiak, Emily Martinez, Madeline McGrady, Colin McGrail, Sarah Midura, Grace Miller, Joshua Morales Cruz, Kelsey Neff, Jayden Rike, Hanna Robinson, Judith Rodgers, Adryan Rojas, Jacob Sadler, Kendra Samuels, Da’Jah Saultz, Allyson Truster, Heath Tucker, Victoria Ungashick, Ada Vanninen, Danielle Ward.

SENIORS: Caitlyn Ashley, Cole Barton, Caroline Baxley, JennaMarie Berger, Juliana Bonsu, Britney Brookens, Thomas Burgett, Shelby Carlson, Destin Childers, Jasmine Clark, Griffin Clark, Emily Clement, Victoria Crist-Stottlemire, Amaia Daniel, Madison Eldridge, Colin Ferguson, Graham Fordham, Haley Gardner, Madeline Hayes, Allison James, Dylan Jebode, Kaitlynn Johnson, Ericka Johnson, Levi Jones, Jotham Kisitu, Paris Knipp, Weslee Kunkel, James Madigan, Jack Marks, Monica Martinez, Natalie Mason, Lauren McMillin, Emily Metheney, Zachary Miller, Jordan Mitchell, Erika Mueller, Lauren Mussenden, Josiah Naegele, Nicholas Neuhart, Drew Niemi, Nicholas O’Bryant, Josephine Palumbo, Nicholas Patten, Glennis Pauley, Cody Place, Dalton Powers, Jaela Rodela, Chloe Rowland, Cristina Rusu, Andrew Sarna, Cynthia Saxby, Mary Schafer, Jake Smith, Madelyn Smith, Hunter Stabley, Grace Thomas, Kaylee Travis, Kelsey Travis, Emma Tucky, Mary Ulicny, Ekaterina Vernon, Mallorie Watts, Lauren Yates.

Merit Roll (3.00-3.49 GPA)

FRESHMAN: Alexis Adkins, Fedjona Alibehaj, Summer Amrine, Caleb Ault, Ruben Beltran, Nicholas Bouck, Grace Boulis, Wisdom Breece, Sarah Bridgeman, Maxamillion Brookover, Emma Brown, Breanna Burns, Donald Butz, Jacob Byerly, Beckham Carleton, Nicklaus Cherup, Frank Cialiqui, Alyssa Coleman, Alexa Coss, Chloe Cribbs, Ethan Crosbie, Hayley Cummins, Nora Daly, Makenna Davis, Apryl DesJardins, Ryan Dolbier, Anya Donaldson, Alyssa Dubois, Blake Eiland, Nicholis Emmons, Sarah Estok, Emma Fordham, Cade Franklin, Ty Gillman, Remington Graffice, Connor Green, Faith Hager, Sophia Hance, Emma Hannahs, Kennedy Hudson, Nev’aeh Joiner, Madelyn Kaasa, Kelsie Keeder, Gavin Kenney, Kenneth Knight, Justin Krinn, Jordan Lantz, Carissa LeMaster, Isabella McCloskey, Telijah McCollum, Matthew McGeath, Braeden McGrady, Jude Miller, Ethan Miller, Grayson Miller, Lindsey Page, Brendan Palmquist, Evelyn Paul, Natalie Pennington, Abbey Phillips, Gracie Phillips, Hunter Piroska, Allison Pitstick, Naomi Primeau, Carole Richards, Madison Richardson, Vivian Riley, Nylah Roberts, John Rock, Kara Rohrer, Amaya Rojas, Andrew Saad, Sophia Salem, Allison Sanson, Isaak Scheeler, Maria Schul, Evan Seufert, Megan Shawver, Nathaniel Sistrunk, Canaan Smith, Cecelia Smith, Sarah Soto, Ally Sparks, Grace Straughn, Sylvie Street, Joshua Sumner, Abigail Swain, Karli Theis, Jenifer Vaughan, Ryan Vogt, Brian Wallace, Gary Weckerly, William Wernz, Samuel Whaley, Andrew Williams, Judaea Wilson, Robert Wolf, Lindsay Wolverton, Jillian Wyatt, Derrick Zimmers.

SOPHOMORES: Brock Akers, Sheila Arnett, Heaven Banks, Faith Barksdale, Michael Berger, Jahi Broussard-Nash, Porter Brown, Caleb Bucher, Akima Cain, Cheyenne Camara, Asia Cantrell, Rianna Caridas, Tyler Carney, Samantha Chitwood, McKenzie Cooke, Mason David, Jami Deel, Savanna Deibert, Ryland Downey, Grant Eley, Lauren Ertz, Trinity Estepp, Eli Fairchild, Shane Ferguson, Katlyn Fleshman, Willard Fogle, Katelyn Foley, Brian Frisch, Hailey Gilbert, Ashley Hall, Emily Hannah, Liberty Harding, Addison Harvey, Braxton Hawkinberry, Emma Helton, Calvin Hoert, Abigail Hudson, Zachary Huff, Izzabella Jackson, Luke Jackson, Caleigh Johnson, Brigham Kannally, Emily King, Macie Levings, Faye Lewis, Caitlin Lipps, Regan Lyle, Alyssa McGrane, Akira Meade, Sebastian Meehan, Isabella Miller, Andrew Miller, Alexia Moore, Keagan Morris, Maris Mukete Jr., Hannah Neely, Corbin Nichols, Andres Olvera, Haley Osborne, Emma Poston, TaQuana Pounds, Nathaniel Robinson, Evan Rothwell, Mason Rupp, Jennifer Rusu, Morgan Schirtzinger, Isaiah Schuette, Dylan Seiler, Patty Seitter, Randi Skiles, Logan Slaughenhoupt, Nicholas Smith, Joshua Smith, Bryn Sobas, Destiny Springston, Abby Stephens, William Stephens, Aidan Stojkov, Samuel Sulek, Gwendolyn Valentino, Garrett Walters, Jayden Wells, Aaron White, Jadyn Wilson, Sydney Wolf, Hailey Wright, Callan Young.

JUNIORS: Alexzandria Armstrong, Chloe Barton, Mallory Bibler, Caroline Binkley, Rachael Borden, Jane Boyer, Sydney Breese, Bradley Brookover, Sara Button, Bailee Campbell, Anika Casanova, Ian Clark, Carter Covert, Alex Crewe, McKenzie Decker, Trinity Delcol, David Dodge, Jacob England, Rylynn Feaster, Kathryn Gardner, Kelly Godfrey, Matthew Graf, David Gray, Myiah Grossman, Matthew Hanks, Nicholas Hardin, Aubrianna Herning, Dylan Horn, Adam Houck, Hanna Ivy, Natalie Johnson, Christopher Johnson, Samantha Johnson, Ryan Kiehl, Makenna Kirtland, John Lantz, Jacob Marsch, Angelina Mathus, Kristina Mattix, Elise Mays, David McCamon, Luke McCarthy, Andrew McKeen, Grace Meyer, Lauren Miller, Chancelor Montgomery, Maya Morita, Emily Mueller, Sean Myers, Natalia Nogueira Balaniuc, Kristen Noll, Geraldynn Pacheco Rodriguez, Lucas Pape, Zachary Pickard, Elizabeth Powell, Logan Prenger, Oscar Radilla, Brandon Reeves, Nathan Richley, Malaisha Rose, Alaisha Rose, Ciara Russell, Jenna Schwaigert, Nicholas Smith, Joanna Stark, Adelaide Starks, Rozlyn Tucker, Molly Tupps, Emma Vessels, Christopher Ward, Payton Wasserbeck, Jackson Weller, Emily Wildman, Zachary Williams, Seanna Yoakum, Sophia Zehner.

SENIORS: Cameron Anello, Abigail Backus, Danielle Blasko, Ashley Boodoo, Owen Boyer, Amber Clingan, Sharon Davis, Adam Dennison, Neva DiPietro, Braden Donges, Joshua Dowell, Nora Eder, Jenna Fairchild, Emma Fenton, Nicholas Frary, Paul Frentsos, Clint Gannon, Carina Geissler, Natalia Geissman, Samuel Green, Morgan Halterman, Audrey Hannahs, Kimberly Hardison, Sean Hazelton, Joseph Hill, Bradford Johnson, Justin Johnson, Stephenie Jones, Zachary Kendrick, Shane Lashley, Thomas Lilly, Alexander Love, Allyson Lucas, Andrew Lund, Noah Maynard, Blain McCormick, Thomas Meehan, Keltin Melvin, Jaida Moultry, Philippe Mutwali, Martha Nabwire, Kaitlin Obranovich, Wilhelm Parks, Bre’ell Partin, Austin Pollex, Anna Porter, Kourtney Raymundo, Lauryn Rocassin, Ashtyn Rollins, Ian Salvador, Justin Sanclemente, Catherine Scara, Annabelle Schoonard, Jenna Schweickert, Kole Shaw, Megan Shearer, Christopher Singer, Elizabeth Siverling, Tyler Smith, Victoria Smith, Megan Steinberger, Tracey Sumner Jr., Sarah Taynor, Nathan Thomas, Todd Toney, Jessica Walker, Ethan Watts, Morgan Wehrle, Brian Wharton, Jonathan White, Alexander Whited, Ian Williams, David Wortz, Victoria Young.

https://www.delgazette.com/wp-content/uploads/sites/40/2018/02/web1_Delaware-City-Schools-logo-1.jpg

RECOMMENDED FOR YOU