RUTHERFORD B. HAYES HIGH SCHOOL HONOR ROLL


THIRD NINE WEEKS

DISTINGUISHED HONOR ROLL (4.00 GPA AND ABOVE)

FRESHMAN: Bianca Amoako, Patrick Beck, Andrew Bourget, Leila Bouziri, Madeline Bowker, Ashton Brown, Rhett Brown, Sophia Caceres, Alena Clark, Mackenzie Collett, Caylee Combs, Madison Decker, Faith Eden, Lauren English, Aidan Ferguson, Aidan Gatenbee, Allyson Gray, McKenzie Hayes, Elizabeth Ida, Meredith Keller, Makenna Kilton, Joshua Koehler, Mandy Lin, Kylie Linville, Marissa Lovett, Benjamin Madden, Brynn McGrail, Ryan McQuone, Payton Morse, Jacy Mox, Padraig Mumper, Anna Mussenden, Kirsten Myers, Christopher Navin, Lucas Nogueira Balaniuc, Brendan Ogden, Rena Ouyang, Hunter Pollock, Kaitlynn Prenger, Connor Rahn, Megan Reid, Abigail Richardson, Addison Salvador, Nathaniel Sistrunk, Ryan Smudz, Rebecca Young.

SOPHOMORES: Emily Abahazi, Jazmine Amoako, Kathryn Amrine, Samuel Bonofiglio, Corinne Boyd, Coralynne Brady, Elizabeth Childers, Caliana Cockerham, Sydney Dunmire, Julie Fausnaugh, Rachel Gemberling, Elise Haase, Madalyn Hatton, Noah Hill, Dominic Hupp, Sydney Johns, Jenna Justice, Samuel Kahn, Nicole Klabus, Kyle Klumpp, Aaron Koehler, Lillian Lagando, Kassidy Lammers, Jordyn Love, Luke Maynard, Sydney McMillin, Jacob Molina, Kyla Mowry, Alessandro Nocera, Rishita Patel, Eric Puthoff, Hannah Ramsey, Monica Rizzo, Ethan Robison Ramoutar, Emily Scheib, Grant Singleton, Abigail Smith, Katelyn Smith, Monica Taglione, Max Thomas, Mia Thompson, Aleisa Tobin, Brittney Vaught, Olivia Wallace, Marci Wheeler, Elizabeth White, Payje Wilson, Mary Beth Zimmerman.

JUNIORS: Isabella Bosco, Paul Carter, Hannah Colborn, Sarah Covrett, Allyson Darst, Izabela Diaz, Carley Downing, Victoria Faryk, Gavin Flesch, Noah Goulet, Clara Johnson, Emma Klemanski, Kelly Kostalas, Jason Kovatch, Sydney Krewson, Avery Latta, Cera Linnell, Brennan Lovett, Jacob McCloskey, Christina Milano, McKenna Miller, Jada Millisor, Baylen Moore, Gabriel Myers, Joseph Neighbors, Raul Olvera, Sarah Petkus, Libbie Price, Caleb Richardson, Hanna Robinson, Logan Saito, Colin Sistrunk, Andrew Wang, Madison Williams.

SENIORS: Madeline Allison, Ahdrin Bordner, Dylan Brown, Courtney Buck, Elizabeth Chapa, Jasmine Clark, Emily Clement, Katherine Coomes, Connor Derstine, Grace Fowler, Natalia Geissman, Alison Gemberling, Alissa Gronwall, Cielo Guijosa, Nayeli Guijosa, Marcus Haase, Gabriel Haferman, Jillian Haley, Kelly Horvath, Rocco Huston, Sarah Jennings, Julia Justice, Emilie Kinney, Keegan Lammers, Katelyn McKee, Shelby McQuigg, Robert Milner, Carolyn Moorman, Nicholas Neuhart, Juliana Oseibonsu, Alexis Purdum, Sara Rainey, Lauren Rehm, Lauren Rumbalski, Steven Schumacher, Olivia Shroyer, Jake Smith, Mallory Stonebraker, Joseph Strubler, Emma Tucky, Mallorie Watts, Anna Wells, Brian Wharton, Madelynn Wilson, Andrew Young, Charles Zimmerman.

HONOR ROLL (3.50-3.99 GPA)

FRESHMAN: Alexis Adkins, Fedjona Alibehaj, Alexis Amabile, Ericah Armstrong, Dominic Boeriu, Emma Brown, Sarah Carpenter, Alyssa Coleman, Janel Collins, Ethan Cox, Rachael Crewe, Chloe Cribbs, Amber Cromlish, Jillian Darst, Ryan Dolbier, Anya Donaldson, Marissa Dulay, Sarah Estok, Emma Fordham, Rylee Gilbert, Ty Gillman, Alyssa Griner, Kylie Haag, Shelby Hershberger, Carson Holt, Andrew Houck, Ross Jeffers, Anna Johnson, Alana Kay, Anna Klemanski, Juliana Lardizabal, Carissa LeMaster, Marra Levings, Grace Martin, Isabella McCloskey, Matthew McGeath, Jared McKeen, Danielle Messner, Rachel Miller, Rowan Mollenkopf, Natalie Myers, Brendan Palmquist, Carmen Pape, Rees Pavlovich, Natalie Pennington, Gracie Phillips, Kassidy Pollock, Yomar Rivera Bonet, Kara Rohrer, Jordan Rutherford, Andrew Saad, Allison Sanson, Steven Savon, Maria Schul, Samuel Schumacher, Megan Shawver, Olivia Sisler, Erin Stacey, Nathanael Stark, Hannah Stoll, Abigail Swain, Ainsley Tatman, Lillian Todt, Lilianna Tope, Michael Trippier, Jenifer Vaughan, Orion Ward, Gabrielle Weckerly, Adam Willis, Emery Ziehm.

SOPHOMORES: Elizabeth Abahazi, Basma Abdulghafoor, Khayla Abron, Sheila Arnett, Arionna Avant, Bishop Baker, Sierra Barnhart, Sydney Bashline, Everett Beach, Kylie Booth, Maya Brehm, Hadlee Bruns, Caleb Bucher, Paul Burris, J’Von Cain, Caitlin Carter, Sarah Clemens, Isaac Clifford, Chelsey Co, Jelena Coleman, Makayla Colwell, McKenzie Cooke, Faith Crim, Samuel DeLong, Alexia Dicke, Chloe Diehl, Grant Dobucki, Katelyn Doolittle, Caitlyn Dubois, Mary Grace Duffy, Lucinda Eckman, Abigail Eyerman, Eli Fairchild, Willard Fogle, Evelyn Fowler, Cailey Franklin, Jillian Gatchell, Luke Gazarek, Gianna Gerdes, Cameron Graf, Alyssa Graham, Nathan Griggs, Liberty Harding, Emmaleigh Hawk, Ethan Hazelton, Kyle Henry, Thomas Henson, Eleanor Honabarger, Acarah Horner, Izzabella Jackson, Charsey James, Emily King, Caitlin Lipps, Alexis Loyacano, Simone Massis, Kaitlyn Matz, Sebastian Meehan, Adrianah Melvin, Mackenzie Merryman, Isabella Miller, Haleigh Oliver, Emma Padget, Zackery Raquepaw, Kristin Riedmiller, Emmaline Riggs, Abigail Risoya, Maria Ruano Castellanos, Andrea Ruano Castellanos, Chase Rucker, Emily Ruen, Jennifer Rusu, Alison Schulte, Dylan Seiler, Francesca Sferrella, Holden Smith, Kyler Snyder, Aidan Stojkov, Sihr Jordan Sumner, Mara Swift, Kayla Thompson, Robert Turner, Grace Ulicny, Gary Van Buren, Elizaveta Vernon, Yolanda Vicente, Jonah Wallace, Abigail Weller, Alexandria West, Aaron White, Hailey Wright.

JUNIORS: Bobbi Adams, Aaron Alger, Cameron All, Alison Alsup, Shaun Bendele, Kailah Breece, Grace Brinkmoeller, Hayden Brown, Jacob Class, Kennedy Cole, Madison Connell, Rebekkah Costilo, Bailey Decker, McKenzie Decker, Josie Derstine, Max Draper, Hannah Elam, Megan Fanok, Rylynn Feaster, Kael Gannon, Lori Glassburn, Kelly Godfrey, Emily Gray, Shaina Haack, Jessica Hackathorn, Renae Haferman, Trevor Hilditch, Freddie Inscho, Valerie Keller, Aaron Kennedy, Suchaya Khotviang, Samuel Lagando, Britney Leung, John Lyon, Joseph Malisiak, Emily Martinez, Luke McCarthy, Madeline McGrady, Colin McGrail, Sarah Midura, Grace Miller, Kaiden Murphy, Geraldynn Pacheco Rodriguez, Anthony Perrin, Brandon Reeves, Jayden Rike, Kelsey Rohrer, Adryan Rojas, Malaisha Rose, McKenna Roush, Ciara Russell, Jacob Sadler, Kendra Samuels, Madeline Thompson, Heath Tucker, Ada Vanninen, Emily Wildman.

SENIORS: Cameron Anello, Demeko Barnes, Caroline Baxley, Preston Beach, JennaMarie Berger, Danielle Blasko, Rachael Bourget, Dominic Byers, Shelby Carlson, Destin Childers, Amaia Daniel, Ryan Daughenbaugh, Madison Eldridge, Colin Ferguson, Clint Gannon, Haley Gardner, Madeline Hayes, Serena Ishwar, Allison James, Dylan Jebode, Ericka Johnson, Kaitlynn Johnson, Brody Kannally, Jotham Kisitu, Paris Knipp, Weslee Kunkel, James Madigan, Jack Marks, Anthony Matus, Lauren McMillin, Emily Metheney, Lauren Mussenden, Martha Nabwire, Drew Niemi, Nicholas O’Bryant, Nicholas Patten, Chase Patton, Glennis Pauley, Cody Place, Anna Porter, Cristina Rusu, Andrew Sarna, Catherine Scara, Mary Schafer, Madelyn Smith, Hunter Stabley, Megan Steinberger, Grace Thomas, Nathan Thomas, Todd Toney, Kaylee Travis, Jillian Ulmer, Emma Wasielewski, Ethan Watts, Ashley Woller, Lauren Yates.

MERIT ROLL (3.00-3.49 GPA)

FRESHMAN: Caleb Ault, Ruben Beltran, Andrew Bergandine, Nicholas Bouck, Grace Boulis, Wisdom Breece, Sarah Bridgeman, Maxamillion Brookover, Donald Butz, Jacob Byerly, Caleb Cain, Beckham Carleton, Nicklaus Cherup, Frank Cialiqui, Gabriel Cochran, Mark Copley, Ali Cordle, Alexa Coss, Aaron Cross, Hayley Cummins, Nora Daly, Makenna Davis, Apryl DesJardins, Alyssa Dubois, Nicholis Emmons, Gabrielle Falter, Remington Graffice, Daniel Granados, Connor Green, Madison Griscti, Faith Hager, Sophia Hance, Emma Hannahs, Sean Harrison, Jaqueline Hernandez Villegas, Kennedy Hobbs, Alexis Hughes, Anevay Jackson, Jordan Johnson, Noah Johnson, Nev’aeh Joiner, Madelyn Kaasa, Kelsie Keeder, Kenneth Knight, Justin Krinn, Jordan Lantz, Kaden Leach, Rachel Mattox, Telijah McCollum, Braeden McGrady, Ethan Miller, Jude Miller, Breanna Miller, Zachary Millisor, Lindsey Page, Evelyn Paul, Hunter Piroska, Nicholas Porter, Naomi Primeau, Evelynn Ream-Monroe, Carole Richards, Madison Richardson, Vivian Riley, Nylah Roberts, Amaya Rojas, Daniela Ruano Castellanos, Sophia Salem, Owen Salyers, Isaak Scheeler, Canaan Smith, Hayden Smith, Shauri Soto, Sarah Soto, Macie Stevens, Karli Theis, Grant Thomas, Elizabeth Uniss, Gary Weckerly, William Wernz, Andrew Williams, Judaea Wilson, Lindsay Wolverton, Jillian Wyatt, Derrick Zimmers.

SOPHOMORES: Alexander Allan, Noah Arehart, Faith Barksdale, Michael Berger, Molly Bingham, Jason Bowker, Derrick Brooks, Jahi Broussard-Nash, Fredrick Bruney, Cheyenne Camara, Asia Cantrell, Tyler Carney, Samantha Chitwood, Colby Cooper, Gianni Cordi, Noah Coss, Mason David, Savanna Deibert, Grant Eley, Lauren Ertz, Trinity Estepp, Shane Ferguson, Zoe Festge, Katlyn Fleshman, Katelyn Foley, Daylee Fugate, Harrison Garling, Adrianna Gebhart, Chase Glassburn, Zane Hardison, Kyle Hartman, Addison Harvey, Braxton Hawkinberry, Lexi Herring, Joshua Herron, Jackson Hoover, Ethan Horvath, Rajah Ishwar Jr., Caleigh Johnson, Brigham Kannally, Alexander Kelly, Dylan Kiefer, Zachary Lambert, Kayla Latulipe, Kassidy Lefevre, Alexis Lenane, Macie Levings, Faye Lewis, Hannah McCormick, Emma Mickley, Bailey Moodispaugh, Maris Mukete Jr., Corbin Nichols, Andres Olvera, Haley Osborne, Emma Parker, Zachary Pokorny, Emma Poston, TaQuana Pounds, Nathaniel Robinson, Rebecca Rocassin, Alexandria Savon, Brandon Schrader, Isaiah Schuette, Logan Slaughenhoupt, Joshua Smith, Bryn Sobas, Allen Souders, Destiny Springston, Melody Stevens, Alyssa Stultz, Brennan Tucker, Gwendolyn Valentino, Riley Waddell, Garrett Walters, Jayden Wells, Sydney Wolf, Callan Young.

JUNIORS: Alexzandria Armstrong, Peter Ash, Mallory Bibler, Caroline Binkley, Rachael Borden, Jane Boyer, Sydney Breese, Bradley Brookover, Bailee Campbell, Anika Casanova, Clayton Condo, Carter Covert, Alex Crewe, Jack Cutler, Jasmine Dobucki, David Dodge, Joshua Dotson, Cameron Driscoll, Jacob England, Kaitlyn Finchler, Megan Flynn, Madison Frank, Karly Frye, Kathryn Gardner, David Gray, Matthew Hanks, Nicholas Hardin, Shannon Hauck, Joshua Heber, Aubrianna Herning, Shania Hershberger, Allison Hill, Matthew Jackson, Samantha Johnson, Chase Kimbleton, Terin Kinsway, Makenna Kirtland, McKenzie Knodell, John Lantz, Ching Lin, Jwan Lyles, Jacob Marsch, Angelina Mathus, Elise Mays, Ryan McBride, David McCamon, Andrew McKeen, Angela Medina, Grace Meyer, Lauren Miller, Chancelor Montgomery, Maya Morita, Faith Mowry, Mary Myers, Kelsey Neff, Lucas Pape, Elizabeth Powell, Judith Rodgers, Alaisha Rose, Da’Jah Saultz, Zachary Shireman, Nicholas Smith, Adelaide Starks, Allyson Truster, Jessica Vaughan, Emma Vessels, Danielle Ward, Jackson Weller, Zachary Williams, Jordan Wolfel, Sophia Zehner.

SENIORS: Caitlyn Ashley, Abigail Backus, Cole Barton, Ashley Boodoo, Owen Boyer, Britney Brookens, Erica Cremeans, Victoria Crist-Stottlemire, Nora Eder, Emma Fenton, Graham Fordham, Kimberly Hardison, Sean Hazelton, Joseph Hill, Heidi Hopstetter, Stephenie Jones, Jeffrey Lanham, Shane Lashley, Abigail Lewis, Allyson Lucas, Andrew Lund, Riley Mathias, Thomas Meehan, Keltin Melvin, Zachary Miller, Jordan Mitchell, Erika Mueller, Ian Mungovan, Josiah Naegele, Kaitlin Obranovich, Ronald Osborne, Josephine Palumbo, Abigail Pitstick, Austin Pollex, Virgil Rhodes, Lauryn Rocassin, Jaela Rodela, Chloe Rowland, Ian Salvador, Justin Sanclemente, Chloe Sauer, Cynthia Saxby, Annabelle Schoonard, Kole Shaw, Megan Shearer, Tyler Smith, Victoria Smith, Christopher Swain, Sarah Taynor, Ashley Thompson, Kelsey Travis, Mary Ulicny, Jessica Walker, Jonathan White, David Wortz.

https://www.delgazette.com/wp-content/uploads/sites/40/2018/04/web1_Delaware-City-Schools-logo.jpg